Izolace střech a základů

Pro izolaci střech jsou vhodné zejména tvrdé izolační pěny. Tento typ izolačních pěn zároveň poskytuje ochranu před vlhkostí, disponují totiž uzavřenou buněčnou strukturou. Tvrdá izolační pěna je k dispozici ve dvou variantách S0329 a S0540, odlišují se od sebe hustotou kg/m3. Tento typ izolačních pěn dokonale utěsní veškeré dutiny, takže objekt je po aplikaci chráněn nejen proti vlhkosti, ale je také zvukotěsný. Další výhodu, která je spojená s použitím tvrdých izolačních pěn, je úspornost.

Kolik energie ušetříte

Ve srovnání s obdobnými materiály se jedná o úsporu až 50 %. Produkty mají navíc doživotní záruku, v čase nemění své vlastnosti, jsou imunní vůči vnějším negativním faktorům, takže je po celou dobu životnosti stavby nebude muset obměňovat. 

Další výhody použití

Další výhody použití doposud nejmenované jsou zdravotní nezávadnost a ekologická šetrnost.

Aplikace izolačních pěn

Aplikace izolačních pěn je velmi jednoduchá. Izolační pěna po aplikaci do několika málo sekund několikanásobně zvýší svůj objem, velmi snadno se dostává do obtížně dostupných míst.

Izolace základů proti vodě

Hydroizolace je izolace pokládaná rovnou na beton apod.  Pokud máte hotové základy, je možné vystříkat základovou desku a stěny izolační pěnou. Zajistíte tak rovnou dva v jednom: tj. hydroizolaci i tepelnou izolaci. Pokračujete pak zděním konstrukce nebo můžete na izolovanou základovou desku rovnou dávat dlažbu. U vnější izolace není třeba dávat žádné ochranné nátěry, ale rovnou provést zásyp.

Stříkaná hydroizolace izolační pěnou

Polyurea je stříkaný systém, který má 2 komponenty: je určený pro provádění plošných hydroizolací a pro antikorozní ochranu povrchů. Polyurea se využívá pro hydroizolaci plochých střech. Nástřik úplně kopíruje stávající povrch střechy a výborně zaizoluje všechna problémová místa, která se na střeše vyskytnou - vpusti, komíny, boční strany atik atd.

Výrobek účinkuje velmi rychle. Reakce proběhne za pár vteřin. Vytvrzení směsi netrvá déle než 10 sekund. Tato pěna je šetrná k životnímu prostředí, zdraví neškodná a vhodná i ke styku s pitnou vodou. Základními vlastnostmi pěny jsou její bezpečnost, rovnoměrná aplikace, pružnost, teplotní odolnost a vysoká produktivita. Materiál je ředitelný vodou.

Mezi fyzikálně-mechanické vlastnosti patří: její vodotěsnost, měrná hmotnost, přilnavost k podkladu, pevnost v tahu, poměrné prodloužení až o 200%, zachování flexibility při -30 °C, faktor difuzního odporu a teplotní odolnost minimálně – 80 °C.